Grandi Vini Nieuwsoverzicht

Nieuwsbrief Maart 2026

  • Door Larissa Tesink
  • 0 reacties

Nieuwsbrief Maart 2026

Maart in het glas

Maart is de maand waarin het licht terugkomt en alles langzaam weer tot leven komt. Bij Grandi Vini zoeken we wijnen die dat frisse, energieke gevoel perfect vertalen naar het glas. Van een levendige witte wijn die smaakt naar de eerste zonnige terrasdag, tot een elegante rode wijn die licht gekoeld verrassend goed past bij de keuken van het nieuwe seizoen.

In maart draait het om balans, frisheid, finesse en doordrinkbaarheid. Wijnen die uitnodigen tot nog een glas, die niet te zwaar zijn, maar wel karakter hebben.

En natuurlijk gaat het niet alleen om de wijn zelf, maar ook om het verhaal erachter. Van een gepassioneerde wijnmaker in Noord-Italië tot een familiebedrijf in Duitsland dat al generaties lang werkt met respect voor druif en terroir. Elke fles draagt een stukje herkomst met zich mee.

Terre di Gioia, Pinot Grigio IGT, Albino Armani

                                                  Terre di Gioia Pinot Grigio IGT 2023 Albino Armani | Flaschenpost

van € 8,10 voor € 6,95

We hebben een hele fijne nieuwe Pinot Grigio in ons assortiment: Terre di Gioia van Albino Armani. Een familiebedrijf met wijntradities sinds 1607! 

Deze frisse Pinot Grigio straalt in het glas met zijn goudgele kleur en lichtgroene tinten. Aroma’s van appel en perzik met een subtiele bloemige touch. In de mond is hij knisperend fris, fruitig en heerlijk doordrinkbaar.

Valpolicella Classico, 'Il Borgo', Marion

                                                         

Van € 15,45 voor € 13,95


Deze topper kennen we allemaal, een verfijnde blend van Corvinone, Corvina, Rondinella en Croatina uit de heuvels van Valpolicella. Vergist op lage temperatuur en zonder houtrijping, waardoor het frisse, sappige fruit volledig tot zijn recht komt. Denk aan kersen, lichte kruidigheid en een levendige doordrinkbaarheid. Iets gekoeld is de wijn erg lekker, perfect voor het begin van het voorjaar. 

Aanbieding alleen geldig bij afhalen in onze winkels

Nieuwe wijnen
Weingut Max Schell

In de Ahr wordt al eeuwenlang wijn gemaakt. Volgens de verhalen plantten de Romeinen hier al wijnstokken langs de rivier de Ahr. Wijn maken zit hier echt in het DNA, generaties groeien op tussen de wijngaarden. 

Bij Weingut Max Schell staat familie en traditie centraal. Het wijnhuis werd oorspronkelijk opgebouwd door Max Schell, waarna zijn schoonzoon Bernhard Schulze-Icking het werk met veel toewijding heeft uitgebreid. Inmiddels wordt het verhaal voortgezet door de derde generatie.

De absolute specialiteit van het huis is Pinot Noir (Spätburgunder) en Pinot Madeleine (Frühburgunder). Deze druivenrassen voelen zich thuis op de steile leisteenhellingen van de Ahr en leveren elegante, verfijnde wijnen met diepgang en karakter. 

Een wijn van Max Schell is daardoor meer dan alleen een glas wijn. Het is het resultaat van generaties passie, familie en vakmanschap.



Benieuwd geworden naar de wijnen? Kom naar één van onze winkels voor meer informatie en om te proeven. 

Wit Goud in de kas

Omdat het vorig jaar zo’n succes was en zo goed werd ontvangen, brengen we het dit voorjaar met trots terug: Wit Goud in de Kas. 

Geniet van een gastronomisch 7-gangenmenu waarin asperges op hoog niveau worden bereid, perfect begeleid door bijpassende wijnen. Dit alles vindt plaats in een sfeervolle kas midden in het Groene Hart.

Een bijzondere samenwerking tussen Grandi Vini en DON food & events, waar smaak, beleving en ambiance samenkomen in een onvergetelijke culinaire ervaring.

📅 Data: 8, 9 en 10 mei 2026
 ⏰ Aanvang: vrijdag & zaterdag tussen 18:00 - 19:00
zondag (moederdag lunch editie): tussen 12:30 - 13:30
📍 Locatie: WEIDS, Hoenkoopse Buurtweg 40, Haastrecht.
🎟 €125 p.p. inclusief aperitief.

  


Reserveren? info@grandivini.nl / info@donfoodandevents.nl 
  Onze favorieten in maart 


    •    Alvarinho, Adegamãe. Een frisse witte uit Portugal met citrus en levendige zuurgraad, perfect voor lichtere gerechten en lente-momenten.

                                                         

    •     Caringole, La Croix Belle, fruitige rosé met frisse zuren. En van deze heerlijke rosé hebben we al jaargang 2025 binnen! 

                                                           

    •    Barbera d’Asti ‘Le Quattro Terre’, La Meridiana. Deze wijn is sappig en fris met hints van kersen en een mooie structuur. 

                                                               
 
Veelgehoorde wijn misverstanden

Wijn hoeft gelukkig niet ingewikkeld te zijn, toch horen we vaak dezelfde aannames terug, terwijl ze in de praktijk net iets anders liggen. 

Ook de regel dat rode wijn altijd op kamertemperatuur moet worden geserveerd, blijkt achterhaald. In warme restaurants of moderne huizen kan een iets koelere rode wijn juist veel frisser en fruitiger smaken. Denk bijvoorbeeld aan lichtere stijlen die perfect passen bij een zonnig terrasmoment.

En dan de grootste feestmythe, champagne is alleen voor speciale momenten. Terwijl juist de bruisende wijnen uit Franciacorta of mousserende wijnen uit de Spaanse Penedes en andere klassieke regio’s laten zien dat wijn net zo goed onderdeel kan zijn van een diner, lunch of spontane proeverij op een doordeweekse avond.

Ook wordt vaak gedacht dat je elke wijn moet decanteren. Natuurlijk kan decanteren soms helpen, maar het is niet altijd nodig. Sommige wijnen ontwikkelen zich prima direct in het glas. Het belangrijkste is dat je de wijn zuurstof geeft wanneer het nodig is. 

En dan het klassieke misverstand: oud betekent beter. Leeftijd zegt niets over kwaliteit. Sommige wijnen zijn juist bedoeld om jong en fris te drinken, terwijl andere wijnen mooi rijpen met de jaren. Proeven is de enige manier om erachter te komen wat je lekker vindt.

Delen
Vorig bericht Volgend bericht